Saltar apartados

CURSOS DE FORMACIÓ

Convocatòria per a recepció de propostes de cursos de formació en activitats esportives per al curs acadèmic 2017-2018 (BOUA 13/03/17)

L'alumnat de la Universitat d'Alacant que supere aquests cursos podrà incorporar-los al seu expedient acadèmic sol·licitant-ho en la secretaria de la seua facultat, segons el que es disposa en la normativa aplicable.

No es tornaràn els diners una vegada iniciat el curs en què t'hages inscrit.

Veure FULLET

INSCRIPCIÓ

  • FORMA
  • TERMINI (per a cada curs, i de forma general):
    • Inici: amb un mes d'antelació
    • Acabament: 3 dies abans del començament del curs, o quan es completen les places oferides (7 dies abans, en el cas dels cursos de busseig)

LLISTAT DE CURSOS (setembre - desembre'17)

NOM i PROGRAMA

HORES/CRÈDITS

DATES

HORARI i LLOC

EUROS

BUSSEJADOR 1 ESTRELA

Programa

50 h / 5

Del 2 al 13 d'octubre

De dilluns a diumenge

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

Uns altres: 330

COACHING, SUPERACIÓ PERSONAL I D'ALT RENDIMENT

Programa

20 h / 2 Del 5 d'octubre al 30 de novembre

Dijous, de 17:30 a 20:00 h

Sala blava (pavelló poliesportiu) 

Comunitat UA: 90

 

Uns altres: 147

ESCALADA ESPORTIVA

Programa

20 h / 2 Del 17 d'octubre al 16 de novembre

Dimart i dijous, de 19:30 a 21:30 h

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 140

INSTRUCTOR DE CROSS-HIT EN PROGRAMES DE SALUT

Programa

30 h / 3 Del 20 d'octubre al 4 de novembre

Teoria:

Divendres, de 17 a 21 h. Aula FI/1-03S (Filologia)

Pràctica:

Dissabtes, de 9 a 15 h. Sala blava (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 100

 

Uns altres: 150

ENTRENAMENT FUNCIONAL I DE POTÈNCIA: INICIACIÓ

Programa

20 h / 2 21 i 28 d'octubre

Dissabtes, de 9 a 14 i de 16 a 21 h. Sala d'entrenaments, gimnàs de musculació (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 70

 

Uns altres: 80

COACHING EN L'ESPORT ESCOLAR I DE BASE

Programa

30 h / 3 Del 21 d'octubre al 25 de novembre

Dissabtes, de 9 a 14 h

Aula A1/1-34P (Aulari I)

Comunitat UA: 80

 

Uns altres: 100

INICIACIÓ AL MUNTANYISME, SENDERISME I SUPERVIVÈNCIA

Programa

38 h / 3 del 30 d'octubre al 5 de novembre

Teoria:

De dilluns a divendres, a través de la plataforma Moodle

Pràctica:

De divendres a diumenge, a Muro d'Alcoi

Més detalls en programa

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 140

METODOLOGIA DE LA TÈCNICA INDIVIDUAL DEL BÀSQUET

Programa

20 h / 2 Del 31 d'octubre al 19 de desembre

Dimarts i dijous, de 17 a 19 h

Pista exterior de bàsquet

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 160

DEFENSA PERSONAL FEMENINA

Programa

60 h / 6

Del 31 d'octubre al 17 d'abril

Dimarts i divendres, de 17 a 19 h

Sala blava (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 150

 

Uns altres: 180

BUSSEJADOR 2 ESTRELES

Programa

50 h / 5 Del 31 d'octubre al 12 de novembre

De dilluns a diumenge

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

Uns altres: 330

INTRODUCCIÓ AL GRAPPLING I LLUITA DE SÒL: BÀSIC

Programa

60 h / 6 Del 2 de novembre al 15 de febrer

Dimarts i dijous, de 16 a 19 h

Sala tatami (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 150

 

Uns altres: 200

WING TSUN KUNG FU

Programa

60 h / 6

Del 2 de novembre al 15 de febrer

Dilluns i dijous, de 9 a 12 h

Sala tatami (pavelló poliesportiu)

Més detalls en programa

Comunitat UA: 150

 

Uns altres: 200

MONITOR DE PILATES

Programa

50 h / 5

Del 17 de novembre al 16 de desembre

Teoria:

Divendres, de 17 a 21 h. Aula FI/1-03S (Filologia)

Pràctica:

Dissabtes, de 9 a 14 i de 16 a 20 h. Sala aeròbic (pavelló poliesportiu)

No hi haurà classes el 8 i 9/12

Comunitat UA: 200

 

Uns altres: 250

L'ÀREA D'EDUCACIÓ FÍSICA, EN L'ÀMBIT DE LES UNITATS PEDAGÒGIQUES HOSPITALÀRIES

Programa

20 h / 2

Del 17 de novembre al 22 de desembre

Divendres, de 17 a 21 h

Aula GE/1-07S (Geografia)

Comunitat UA: 80

 

Uns altres: 100

GESTIÓ DE LA POR. TÈCNIQUES DE CAIGUDES I ASSEGURAMENT DINÀMIC EN ESCALADA ESPORTIVA

Programa

20 h / 2

Del 27 de novembre al 15 de desembre

De dilluns a divendres, de 19 a 21:30 h

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 145

BUSSEJADOR 3 ESTRELES

Programa

60 h / 6

Del 4 al 17 de desembre

De dilluns a diumenge

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 400

 

Uns altres: 440

Inici

LLISTAT DE CURSOS (gener - juliol'18)


NOM i PROGRAMA

HORES/CRÈDITS

DATES

HORARI i LLOC

EUROS

METODOLOGIA DE LA TÈCNICA INDIVIDUAL DEL BÀSQUET

Programa

20 h / 2 Del 23 de gener al 27 de març

Dimarts, de 17 a 19 h

Pista semicoberta

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 160

EINES DE COACHING ESPORTIU PER A L'ÀMBIT DEL FITNESS I ENTRENAMENT PERSONAL

Programa

60 h / 6 Del 30 de gener a l'11 de maig

Dimarts i divendres, de 16 a 18:30 h

Sala blava (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 150

 

Uns altres: 200

ESCALADA ESPORTIVA

Programa

20 h / 2 Del 6 de febrer al 8 de març

Dimarts i dijous, de 19:30 a 21:30 h

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 140

ENTRENAMENT FUNCIONAL I DE POTÈNCIA: AVANÇAT

Programa

20 h / 2 Del 10 al 17 de febrer

Dissabtes, de 9 a 14 i de 16 a 21 h

Sala d'entrenaments, gimnàs de musculació (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 70

 

Uns altres: 80

PRIMERS AUXILIS I INICIACIÓ AL SOCORRISME AQUÀTIC

Programa

60 h / 6 Del 16 de febrer al 16 de març

Divendres, de 16 a 20 h. Dissabtes, de 9 a 15 i de 16 a 20 h

Oficina provincial de la Creu Roja Glorieta De la Solidaritat, 1 - Alacant

Comunitat UA: 140

 

Uns altres: 160

L'ÀREA D'EDUCACIÓ FÍSICA, EN L'ÀMBIT DE LES UNITATS PEDAGÒGIQUES HOSPITALÀRIES

Programa

20 h / 2 Del 16 de febrer al 16 de març

Divendres, de 17 a 21 h

Aula GE/1-05P (Geografia)

Comunitat UA: 80

 

Uns altres: 100

COACHING EN L'ESPORT ESCOLAR I DE BASE

Programa

OBERT TERMINI D'INSCRIPCIÓ

30 h / 3 Del 24 de febrer al 31 de març

Dissabtes, de 9 a 14 h

Aula A1/1-34P (Aulari I)

Comunitat UA: 80

 

Uns altres: 100

INICIACIÓ AL MUNTANYISME, SENDERISME I SUPERVIVÈNCIA

Programa

OBERT TERMINI D'INSCRIPCIÓ

38 h / 3 Del 26 de febrer al 4 de març

Teoria:

De dilluns a divendres, a través de la plataforma Moodle

Pràctica:

De divendres a diumenge, a Muro d'Alcoi

Més detalls en programa

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 140

ENTRENADOR DE POWERLIFTING

Programa

OBERT TERMINI D'INSCRIPCIÓ

20 h / 2 Del 10 al 17 de març

Dissabtes, de 9 a 14 h

Aula A1/0-10P (Aulari I)

Dissabtes, de 16 a 21 h

Sala d'entrenaments, gimnàs de musculación (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 70

 

Uns altres: 80

GESTIÓ DE LA POR. TÈCNIQUES DE CAIGUDES I ASSEGURAMENT DINÀMIC EN ESCALADA ESPORTIVA

Programa

OBERT TERMINI D'INSCRIPCIÓ

20 h / 2 Del 12 al 22 de març

De dilluns a divendres, de 19 a 21:30 h

El dilluns 19 no hi haurà classe

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 145

BUSSEJADOR UNA ESTRELA

Programa
50 h / 5 Del 22 de març al 3 d'abril

De dilluns a diumenge

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

Uns altres: 330

PREPARADOR FÍSIC EN ESPORTS DE PLATJA

Programa

30 h / 3 Del 3 al 8 d'abril

De dimarts a diumenge, de 9 a 14 h

Pista de vòlei platja

Comunitat UA: 50

 

Uns altres: 75

INSTRUCTOR EN FORÇA I MUSCULACIÓ

Programa

50 h / 5 Del 13 d'abril al 5 de maig

Teoria:

Divendres, de 17 a 21 h - Aula A1/0-12P (Aulari I)

Dissabtes, de 9:30 a 13 - Aula A1/0-12P (Aulari I)

Dissabtes, de 18 a 21:30 h - Aula P3/0-01 (Edifici polivalent III)

Pràctica:

Dissabtes, de 9:30 a 17:30 h

Sala d'entrenaments, gimnàs de musculació (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 200

 

Uns altres: 250

GESTIÓ DE LA POR. TÈCNIQUES DE CAIGUDES I ASSEGURAMENT DINÀMIC EN ESCALADA ESPORTIVA

Programa

20 h / 2 Del 16 al 26 d'abril

De dilluns a dijous, de 19 a 21:30 h

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 145

ACTIVITATS LÚDIQUES EQUILIBRANTS PER A L'OCI I EL TEMPS LLIURE:  MONOCICLE, STREETBOARD, STREETSURFING, SLACKINE, INDOBOARD

Programa

30 h / 3 Del 20 al 28 d'abril

Divendres, de 16 a 21 h i dissabtes, de 10 a 21 h

Pista semicoberta

Comunitat UA: 150

 

Uns altres: 180

SOCORRISME AQUÀTIC

Programa
80 h / 6 Del 20 d'abril al 27 de maig

Divendres, de 16 a 19 h, dissabtes, de 9 a 14 i de 16 a 19 h, i diumenges, de 9 a 14 h)

Oficina Cruz Roja de Sant Joan, platja de Sant Joan i piscina UA

Prova de selecció: dissabte 24/03, de 9 a 14 h, en piscina UA

Comunitat UA: 185

 

Uns altres: 200

JOCS DE PISTA COMPARTIDA. SPIKEBALL-TRIVOLLE, TCHOUKBALL I KINBALL

Programa

12 h / 1,2 Del 23 al 26 d'abril

De dilluns a dijous, de 17 a 20 h

Pista semicoberta

Comunitat UA: 55

 

Uns altres: 70

INICIACIÓ AL MUNTANYISME, SENDERISME I SUPERVIVÈNCIA

Programa

38 h / 3 Del 23 al 29 d'abril

Teoria:

De dilluns a divendres, a través de la plataforma Moodle

Pràctica:

De divendres a diumenge, a Muro d'Alcoi

Més detalls en programa

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 140

BUSSEJADOR DOS ESTRELES

Programa
50 h / 5 Del 26 d'abril al 6 de maig

De dilluns a diumenge

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

Uns altres: 330

MONITOR AQUAFITNESS ACTIVITATS DIRIGIDES

Programa

50 h / 5 Del 28 d'abril al 2 de juny

Teoria:

Dissabtes, de 10 a 12 h

Els dies 28/04 i 05/05 les classes començaran a les 9 h

Pràctica:

Dissabtes, de 12 a 14 h - Sala d'aeròbic

Dissabtes, de 16 a 20:30 h - Piscina C.D. Arena Alacant

Comunitat UA: 200

 

Uns altres: 250

COACHING EN L'ESPORT ESCOLAR I DE BASE

Programa

30 h / 3 Del 28 d'abril al 2 de juny Dissabtes, de 9 a 14 h

Comunitat UA: 80

 

Uns altres: 100

L'ÀREA D'EDUCACIÓ FÍSICA, EN L'ÀMBIT DE LES UNITATS PEDAGÒGIQUES HOSPITALÀRIES

Programa

20 h /2 Del 4 de maig a l'1 de juny Divendres, de 17 a 21 h

Comunitat UA: 80

 

Uns altres: 100

ESCALADA ESPORTIVA

Programa

20 h /2 Del 17 de maig al 19 de juny

Dimarts i dijous, de 19:30 a 21:30 h

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

Uns altres: 140

BUSSEJADOR TRES ESTRELES

Programa

60 h/ 6 Del 16 al 25 de juny

De dilluns a diumenge

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 400

 

Uns altres: 440

BUSSEJADOR UNA ESTRELA

Programa

50 h / 5 Del 23 al 28 de juliol

De dilluns a dissabte

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

Uns altres: 330

Inici

 

SERVEI D'ESPORTS


Universitat d'Alacant
C/ Alacant, s/n
03690 - Sant Vicent del Raspeig
Alacant (Spain)

Tel: (+34) 96 590 37 39

Fax: (+34) 96 590 93 02

Facebook: http://www.facebook.com/deporteenlaua

Per a més informació: informacio@ua.es, i per a temes relacionats amb aquest servidor web: webmaster@ua.es

Carretera de Sant Vicent del Raspeig, s/n - 03690 Sant Vicent del Raspeig - Alacant - Tel. 96 590 3400 - Fax 96 590 3464